ام‌جی به یکی از معتبرترین شرکت‌های چینی در دنیا تبدیل شده اما این به معنی بدون نقص بودن خودروهای این کمپانی نیست.این کمپانی که در گذشته یک خودروساز اصیل بریتانیایی محسوب می‌شد الان فقط یک دفتر فنی در این کشور دارد و تقریبا بطور کامل به چین منتقل شده است. همین سابقه حضور در انگلستان باعث شده که محصولات ام‌جی در کشورمان با نام خودروهای انگلیسی شناخته شوند و در تبلیغات نیز از این موضوع به‌نوعی سوءاستفاده شده است ولی این برند را می‌توان یک خودروسازی کاملا چینی دانست.
اما دلایل مهمی برای نخریدن MG6 وجود دارد
 

/hardwrite/data/orginal/1499d42f5a5e971e3acd1fca54f64920kp8w_mg6.jpg
1- قیمت خودرو
ام‌جی شاید خودروهای خوبی را عرضه کند ولی بدون شک محصولات این کمپانی در حال حاضر توان رقابت با هیوندایی و کیا را ندارند و ام‌جی ۶ نیز از همین موضوع تبعیت می‌کند. این خودرو با قیمتی در حدود ۱۳۷ میلیون تومان از سوی مدیاموتورز عرضه شده در صورتی که با این مبلغ می‌توان به گزینه‌های کره‌ای، فرانسوی و ژاپنی نیز فکر کرد.ام‌جی ۶ در صورتی ارزش خرید دارد که با قیمت رقابتی نسبت به رقبای خارجی عرضه شود تا مشخصات خوب آن بهتر دیده شود.

2- استهلاک و هزینه تعمیر بالا
در دنیا خودروهایی طرفدار پیدا می‌کنند که استهلاک پایینی دارند و هزینه تعمیرات آنها غیرمنطقی نیست و همین موضوع باعث رشد خودروسازانی مانند تویوتا شده است اما ام‌جی ۶ در ایران هزینه تعمیرات تقریبا بالایی دارد و زمانی که خودروی شما دچار مشکل شود تازه متوجه خواهید شد که با چه مشکل بزرگتری روبرو هستید.

3- متریال داخلی
ام‌جی با استفاده از پلاستیک سخت و بی کیفیت در داخل کابین سری ۶ خود، طراحی داخلی زیبای آن را تحت تاثیر قرار داده و باعث شده از کیفیت این خودرو کاسته شود که در رقابت با خودروهایی در رنج قیمت 137 میلیون تومان بسیار ضعیف عملکرده است.

4- گیربکس
گیربکس‌های ام‌جی ۶ علاوه بر اینکه تعویض دنده‌ دقیقی ندارند بارها دیده شده که دچار ایرادات فنی متعدد از جمله تعویض‌دنده اشتباه شده‌اند و مالکان این خودروها از صدای گیربکس‌های خودروهای ام‌جی ۶ ابراز ناراحتی کرده‌اند.

5- بازار فروش نامناسب
افت قیمت زیاد و عدم وجود بازار دست دوم مناسب نشان می‌دهد که استقبال از این محصول در کشور خوب نیست.

6- عدم عایق‌بندی مناسب باعث شده تا صدای موتور به داخل کابین منتقل شود و میتوانست خیلی  بهتر عمل کند و این خودرو را از سایر محصولات چینی جدا کند!

حرف اخر!
ام‌جی در بین خودروسازان چینی، یکی از بهترین‌ها محسوب می‌شود اما محبوبیت برندهای غیرچینی را ندارد و پرداخت چنین مبلغی برای این خودرو چندان عاقلانه بنظر نمی‌رسد. البته ام‌جی۶ مشخصات خوب هم کم ندارد اما قیمت تمام آن‌ها را تحت تاثیر قرار داده است.
نمایشگاه آنلاین کارتل