خودروهای هاچبک کوچک در سرتاسر دنیا معمولا یک محصول ارزان قیمت محسوب می‌شوند اما اینجا ایران است و قرار نیست از قانون کل جهان پیروی کند. خودروهای سایز کوچک که بیشتر مورد توجه خانم‌ها قرار می‌گیرند در ایران شرایط خوبی ندارند و تنوع چندان زیادی در این بازار وجود ندارد.
به دلایل مهم زیر به شما توصیه میشود از خرید کیا پیکانتو صرف نظر نمایید!
 

https://www.cartel.ir/hardwrite/data/orginal/07d3a4ffc6195b46dd9f3c03bfb187e5suzz_111.jpg

1- قیمت بالای پیکانتو
کیا پیکانتو با قیمتی در حدود ۸۵ میلیون تومان در ایران عرضه می‌شود، همانطور که گفتیم پرداخت ۸۵ میلیون تومان برای یک خودروی شهری بسیار زیاد است و فلسفه تولید این خودروها، کاهش قیمت وسایل حمل و نقل شهری بوده تا در شهرهای شلوغ بتوانند این خودروها را براحتی برانند اما در ایران، این خودرو برای پولدارها عرضه شده است که با این قیمت اصلا ارزش خرید ندارد.

2- پیشرانه
پیشرانه ۱.۲ لیتری پیکانتو توانایی تولید ۸۴ اسب‌بخار قدرت را دارد، این مقدار یعنی کمتر از سمند، تندر ۹۰، دنا و … در حالی که قیمت بالاتری نسبت به این محصولات دارد. اگرچه کلاس این خودروها با هم تفاوت دارد اما در ایران قاعده مقایسه متفاوت است و خودروها بیشتر بر اساس قیمت مقایسه می‌شوند.توان پیشرانه این خودرو برای مسافرت های خارج شهر به هیچ وجه مناسب نیست.

3- متریال داخلی
 داشبورد پیکانتو از پوشش پلاستیکی پوشانده شده که کیفیت آن در حد و اندازه یک خودروی کره‌ای گران قیمت نیست.ناگفته نماند که این پوشش قابل قیاس با محصولات چینی نیست و به مراتب کیفیت بیشتری نسبت به آنها دارد.

4- صدای پیشرانه
در دورهای موتور بالا، صدای گوش خراش پیشرانه آزار دهنده خواهد بود و به شدت به داخل کابین راه پیدا می‌کند و تصور کنید زمانی که در جاده با سرعت بالا حرکت می‌کنید علاوه بر صدای موتور، صدای باد نیز در داخل خودرو شنیده می‌شود که این آرامش شما را بهم خواهد ریخت. این سطح از صدای پیشرانه برای محصول کمپانی کیا واقعا تاسف‌برانگیز و ناراحت کننده است.

5- سواری خشک
کیفیت سواری کیا پیکانتو چندان شبیه به خودروهای نرم نیست. سیستم تعلیق این خودرو برای شما رانندگی خشک و کسل‌کننده‌ای را فراهم می‌کند که اصلا لذت بخش نخواهد بود.

حرف اخر !
رانندگی با کیا پیکانتو اصلا هیجان‌انگیز نیست و این کاملا طبیعی بوده چرا که برای گذرگاه‌های شهری آماده شده است. پرداخت ۸۵ میلیون تومان برای خودرویی مانند کیا پیکانتو چندان منطقی نیست چرا که بجز طراحی و کیفیت ساخت کیا، کثری‌های فراوانی دارد که در بالا به آنها اشاره شده است. ناگفته نماند که پیکانتو در مناطق آزاد کشورمان قیمتی در حدود ۴۰ میلیون تومان دارد.
نمایشگاه آنلاین کارتل